Fogyasztóvédelmi mutatószámok

A tanulók érdekében közzé kell tennünk a fogyasztóvédelmi mutatószámokat, a 179/2011 (IX. 2.) Korm. rend. szerint. A mutatószámokat kategóriánként és negyedévenként kell közzétennünk.

VSM – Vizsga Sikerességi Mutató

Adott időszakra, tanfolyamtípusra és képzési részre (elmélet, gyakorlat) és képző szervre vonatkozó, a közlekedési hatóság által meghatározottak szerint számított mutatószám, amely azt mutatja, hogy a képző szerv átlagosan hány oktatási óra alatt készítette fel a sikeres vizsgára a tanulóit.

ÁKÓ – Átlagos Képzési Óraszám

A Nemzeti Közlekedési Hatóság (NKH) felé minden szakoktatónak havonta jelentési kötelezettsége van, azért a fenti két mutatószámot az NKH határozza meg, abban az esetben, ha az adott kategóriában az elmúlt negyedévben legalább 10 tanuló jogosítványt szerzett.

KK – Képzési Költség

A képző szerv számolja ki az előző negyedévben jogosítványt szerzett tanulók összköltségeinek átlagát kategóriánként.

2023. IV. negyedév

Átlagos Képzési Óraszám (ÁKÓ)
Gyakorlat

Vizsga Sikerességi Mutató (VSM)